ABC Distribzuce
b

Je virtuální sídlo společnosti legální ?

Autor: ABC Distribuce

14 srpna, 2020

Virtuální sídlo společnosti.

Je virtuální sídlo společnosti legální ? Služba virtuální sídlo firmy je určena výhradně podnikatelům. V praxi to vypadá tak, že poskytovatel virtuální kanceláře pronajme svému zákazníkovi adresu, kterou může podnikatel následně nechat zanést do obchodního rejstříku jako sídlo své firmy nebo v případě živnostníků do živnostenského rejstříku jako místo svého podnikání.

V roce 2009 byla novelizací občanského zákoníku podle § 429 zrušena povinnost právnických osob stanovit sídlo své společnosti jako místo, kde se s ním může státní správa nebo veřejnost fyzicky setkat. Počínaje 27. červencem 2009 bylo tedy legálně možné zřídit virtuální sídlo společnosti neboli virtuální kancelář. Tato novelizace odpovídá i aktuální judikatuře Evropského soudního dvora.

Virtuální sídlo firmy

Je virtuální sídlo společnosti legální ?

Tato skutečnost nicméně nezbavuje podnikatele, který má sídlo firmy ve virtuální kanceláři, povinnosti umístit na objekt štítek s názvem, jménem, příjmením a identifikačním číslem své firmy. Zároveň musí být připraven úřadům doložit vlastnické či užívací právo na kancelář v objektu, kde sídlí. Povinností je i nahlášení tohoto nového sídla společnosti na sociální správu a zdravotní pojišťovnu, nemluvě o finančním úřadu. Jako podnikatel totiž máte povinnost zajistit finančnímu úřadu vhodné místo a podmínky k provádění daňové kontroly. Nezapomeňte ale na to, že podle současného stanovení § 429 občanského zákoníku všechny finanční úřady jsou nyní již oprávněny kontrolovat podnikatele bez ohledu na jeho sídlo. Aktuální ustanovení § 429 odst. 2 občanského zákoníku zároveň jednoznačně říká, že pokud podnikatel uvádí jako své sídlo jiné místo než své sídlo skutečné, může se každý – tedy i finanční úřad – dovolat jeho skutečného sídla – tedy sídla, ve kterém tento podnikatel fyzicky vykonává svou činnost.

V neposlední řadě je nutností zajistit příjem poštovních zásilek. V případě těch od úřadů určených do vlastních rukou tím, že poskytněte recepční službě plnou moc k přebírání těchto zásilek. Tím vším minimalizujete případné porušení vašich zákonných povinností a pozdější problémy spojené s komunikací s úřady.

Máte dotaz ? Kontaktujte nás .

11 + 3 =

Firma má dluhy ?

ABC Distribuce nabízí řešení

Služby, které nabízíme zákazníkům, vychází z dlouholeté praxe našich odborníků. Díky tomu jsme vám schopni poskytnout ryze profesionální a diskrétní přístup, který si tato událost zaslouží.

Převzetí zadlužené společnosti .

Převezmeme od Vás zadluženou společnost a postaráme se o její likvidaci.

Likvidace zadlužené společnosti .

Postaráme se o likvidaci vaší společností. Provedeme vás celým procesem od A do Z.

Jak se zbavit zadlužené firmy ?

Dostala se vaše společnost do problémů? Pomůžeme Vám se jich zbavit.